Odchudzanie

Hej :)
Mam duuuży problem. Kurcze, byłam kiedyś chuda i nadal chce taka być. Niestety od kwietnia przytyłam 4 kilo!!! Kiedyś miałam silną wolę, umiałam sobie odmówić, a teraz-nic nie potrafię. Codziennie sobie mówię "..od jutra zacznę!" Ale to nie działa, zawsze jest jakaś pokusa, zawsze!Pomocy!! Już za 10 dni zaczyna się rok szkolny, a ja jestem gruba! Nie chcę się innym pokazać w takim stanie.

Znacie może jakąś ciekawą dietę, albo jakieś porady, które pomogą mi schudnąć chociaż 3 kilo! Już sama sobie z tym nie poradzę. Proszę!

Odpowiedzi

1. Marianna Kozub Marianna Kozub

@anna Szulc: Jeśli w ciągu miesiąca schudłaś 5,5kg to musisz liczyć się z konsekwencjami tego. Bardzo szybko może pojawić się efekt jojo. Moim zdaniem żeby schudnąć trzeba regularnie się ruszać. Nie muszą to być wyłącznie ćwiczenia, może to być także normalne funkcjonowanie. Przykładowo do ruchu możemy zaliczyć codzienne sprzątanie domu, prace w ogrodzie, spacery, tańczenie przy muzyce. Nie można za dużo siedzieć czy leżeć. Większość z nas wybiera wygodę. Niestety otyłość jest jej konsekwencją. A co do diety myślę, że każdy organizm jest inny i różne produkty będą różnie oddziaływać, trzeba wszystko wybadać, sprawdzać co powoduje u nas tycie.

2. Danuta Szuta Danuta Szuta

Ja zaczęłam od wczasów odchudzających http://odchudzanie.primaveraspa.pl/programy-odchudzajace/ a to dlatego, że szybciej moja dieta czy ćwiczenia kończyły się po tygodniu. Po prostu nie potrafiłam wytrwać, nie miałam silnej woli i dobrej motywacji. I tak to trwało z 2 lata, do czasu kiedy pojechałam do Primavera. Wtedy dostałam takiego kopa, powiedziałam co sobie, że tym razem dam rade i nie zmarnuję tego :) No i tak też było, dziś mam już 9 kg mniej, ciągle jednak trzymam się diety i regularnie ćwiczę :)

3. Karolina Andrzejczak Karolina Andrzejczak

Spokojnie, jak bardzo chcesz schudnąć to na pewno schudniesz :) ja straciłam 8 kg w miesiąc stosując dietę Sandruni, poczytaj sobie o tej diecie w necie, powodzenia

4. Gośka Krzek Gośka Krzek

Chudnięcie to proces, nie zachcianka na już ;) Ile ja się omęczyłam ze swoim brzuchem i boczkami to nawet nie zdajecie sobie sprawy. Myslałam już, że nie uda mi się schudnąć nigdy. Ale trafiłam w dobre ręce trenera na siłowni, wziął się za mnie ostro :D jakkolwiek to brzmi. Na siłce wyciskał ze mnie wszystkie siły, ale bardzo mi sie to podobało, fakt miałam dni kiedy się nie chciało, ale jednak mnie motywował i dawałam radę. Uzupełniał mi dietę w różne rzeczy, przez co nie musiałam rezygnować z moich ulubionych potraw, nawet takich, które zdaja sie być niezdrowe, po prostu liczył mi kalorie i wszystko szło super. Teraz gdy pracuje nie mam tyle czasu na siłownię, nie mogę sobie pozwolić na tak mocny trening, więc polecił mi suplementy, których i On używa i naprawdę wspomogły mnie bardzo w tej trudnej walce, obecnie korzystam z "5fit energy+ power" oraz "+odnowa" i pomagają mi, nie muszę już się tak zamęczać na siłce, robią robotę, a Wy znacie jeszcze jakieś dobre suplementy?

5. Hela Malinowska Hela Malinowska

Połowa sukcesu to dieta, kolejna rzecz to regularna aktywność fizyczna. Moim zdaniem kluczowe jest jedzenie dużej ilości warzyw i owoców, które bardzo pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Poczytajcie sobie artykuły na portalu Poczta Zdrowia - https://www.pocztazdrowia.pl/ znajdziecie tam dużo ciekawym informacji na temat dbania o zdrowie i naturalnych metod leczenia.

6. Marta Manowska Marta Manowska

naprawdę nie rozumiem niektórych wypowiedzi :( głodówka naprawde nie jest potrzebna, tabletki również. teraz w koło tyle fajnych przepisów i dowodów na to, że żeby schudnąć trzeba jeść!

7. Anna Kowalska Anna Kowalska

W 10 dni schudnąć 3 kilo? Bezpieczne chudnięcie to około 4 kg na miesiąc. Nie przytyłaś w tydzień to i w tydzień nie zrzucisz zbędnych kilogramów, do tego potrzeba czasu i cierpliwości.

8. marta88 marta88

A ja się właśnie poważnie zastanawiam czy np. takie odchudzanie online na odległość byłoby dobrym pomysłem http://www.nowalinia.pl/odchudzanie-online Co o tym sądzicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady :)

9. Marlena Mar Marlena Mar

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Trzeba umówić się z dietetyczką i ustalić dietę. Pasuje raz na czas chodzić do niej na jakieś wizyty kontorlne. A na odległość to sobie można jedynie zaszkodzić

10. Szymon Kowal Szymon Kowal

Zgadzam się z "minimalissmo - Magdalena Ś."
    Dodałbym tylko, że warto, aby zrzucić wagę jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym. Podrzucam link do tabeli: http://www.glukoza.pl/index.php/indeks-glikemiczny-tabele
    (wybrałem pierwszy lepszy link z googla).
    Korzystnie też dla wagi jest jeść regularnie co 3-4 godziny oraz łączenie w każdym posiłku węglowodanów z białkami (dodanie białka powoduje stabilne uwalnianie cukru do krwi).

Czyli np. jemy owoc ze słonecznikiem lub orzechami.
    Albo owsiankę z jogurtem, czy mlekiem ... itd.

Spory czas temu stosowałem te reguły. Organizm zrzucał wagę bardzo "regulaminowo": 1,2 kg na tydzień co wg badań jest maximum aby nie było efektu jojo.

Gdy chudniemy szybciej organizm później ma tendencję do powrotu do wcześniejszej wagi, czyli efektu jojo.

Warto też obserwować, czy po niektórych produktach nie chce się konsumować ponad miarę.
    Ja miałem tak pierw z białym pieczywem. Okazało się, że mam alergię na gluten.
    Alergie obecnie są bardzo powszechne - chociaż o tym dowiaduje się mała część zainteresowanych.

Po pewnym czasie wyeliminowałem też mięso (prawdopodobnie powodował kompulsję do jedzenia z powodu dodanych antybiotyków i innej chemii - wtedy kupowałem w żywność w marketach).

Opłaca się obserwować organizm - takie jest moje doświadczenie.

Ćwiczenia fizyczne warto szczególnie te które się lubi, żeby się nie zamęczać!

życzę sukcesu i rozwagi :)
    pozdrawiam

11. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Jak przybyło Ci 4 kg to na pewno nie jesteś gruba skoro kiedyś byłaś chuda. Może po prostu przesadzasz.

12. Kasia Nowacka Kasia Nowacka

Też myślę, że 4 kilo więcej prawie nie widać. Jeśli chcesz schudnąć to najlepiej klasycznie dieta + ćwiczenia, bo jakimiś super metodami to spowodujesz u siebie tylko efekt jojo.

13. gośka jankowska gośka jankowska

Pewnie że 4 kilko to nie problem, wystarczy się pozbyć wody w organizmie i oczyścić jelita pijąc kilka dni dicopeg 10g, to akurat powinno dać 3-4kg w dół

14. Anka Iks Anka Iks

Kochana małymi kroczkami,jak bedziesz chciała za dużo za szybko to nabawisz się większej ilości problemów niż pozytywów.Ja chciałam w miesiąc zrzucić 5kg-dużo nie dużo ale jadłam np raz dziennie i piłam duzo wody-myslałam ze w ten sposob oszukam głód,oszukałam ale samą siebie.Rozregulowana przemiana materii wzdęcia i problemy z wypróżnianiem.Wybrałam się do dietetyczki i ta poradziła mi totalnie zmiane diety więcej warzyw i owoców dużo ruchu i Dicopeg 10g na jestem zadowolona bo widze efekty i tym razem nie efekty jojo a zdrowego stanu bycia :)

15. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

Teraz przestałam juz się odchudzać i patrzeć tak drastycznie na to, co jem! Poprzez ciągłą dietę zaczęłam miewać bóle migrenowe i nie mogłam sobie z nimi poradzic. Chodziłam od lekarza do lekarza, a ból nie ustępował. przyjaciółka dała mi namiary na dr Nowaczewską z Bydgoszczy, będąc u niej od razu wiedziałam, że mi pomoże. Zleciła szereg badań, nie zbagatelizowała objawów. Teraz już jest coraz lepiej.

URODA

1. Jakie macie pazurki?

Ostatnio: beclassy .

2. Wypadanie włosów

Ostatnio: Anna Jork .

3. Jak schudłam 17 kg.

Ostatnio: Patrycja PMI .

4. Karmienie piersią a wygląd biustu

Ostatnio: Karolina Nowak .

5. Przedłużenie włosów

Ostatnio: Karolina Nowak .

Polecamy