Sposoby na przeziębienie u dziecka

Dodam, że chodzi mi o jakieś naturalne sposoby, w sumie u dorosłych, jak się sprawdzą, to też ok. Ale najbardziej mi idzie o kilkulatka. Nie chcę już ciągle tymi lekami szprycować dziecka, wolałabym walczyć z przeziębieniem mniej inwazyjnymi sposobami. Jakieś pomysły?

Odpowiedzi

1. Iwa90 Iwa90

Syrop z cebuli pamiętam z dzieciństwa :)

2. Ania Sz. Ania Sz.

albo cieple mleko z miodem i czosnkiem :)

3. Justyna Czyż Justyna Czyż

Dobry jest ekstrakt z pelargonii afrykańskiej. Najlepiej zapytać lekarza albo w aptece. Powinno się coś znaleźć. Ja kiedyś stosowałam i pomógł.

4. Kamila Bednarzczyk Kamila Bednarzczyk

@Justyna Czyż: To chyba mówisz o pelavo, bo to mi właśnie wskazano, gdy zapytałam o ten ekstrakt. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.

5. Justyna Czyż Justyna Czyż

Tak, to jest to. Napisz, co i jak. Powinno być jednak dobrze, to jest w pełni naturalne :)

6. Little_Black_Dress Little_Black_Dress

U mnie zdecydowanie działa podawanie tranu i cerutinu w okresie jesienno-zimowym. Rano i wieczorem, jedna łyżeczka tranu + jedna tabletka cerutinu. Dzięki temu moja córka w tym sezonie nie była ani razu chora ani przeziębiona.

7. Little_Black_Dress Little_Black_Dress

Jedynie ospa się do niej przypałętała, ale to już "siła wyższa". Lepiej teraz niż później.

8. Ilona Dawidziuk Ilona Dawidziuk

Tran podaję w takich sytuacjach, zresztą nie tylko w takich, prewencyjnie również. Chociaż kiepskie w smaku to jest :) Znacznie łatwiej było się córce przekonać do wspomnianego pelavo, bo smaczniejsze.

9. Marci Marci

Ja do tranu nie mam przekonania, smak mi nie podchodzi choć pewnie zdrowy jest.

10. Kamila Bednarzczyk Kamila Bednarzczyk

U nas już dawno po infekcji jakby co. Mała wróciła do przedszkola. Tranu za nic nie chciała brać. Trzeba było wmuszać. Z pelavo poszło łatwiej.

11. in & out blog in & out blog

tez mialam problem ,moj maly byl ciagle chory ,katar kaszel pozniej wszystko szlo na ucho ,ciagle zapalenia ucha ;/ od 6 tyg podaje mu raz na tydzien osciloccocinum ,jak reka odjac (ale nie zapeszam )

12. Kasia Marc Kasia Marc

Nie mogę znaleźć informacji czy jest odpowiedni również dla dziecka, ale dla dorosłych na pewno - http://www.i-apteka.pl/product-pol-510-RUTINOSCORBIN-x-90-tabletek.html W opisie nie ma informacji o zakazie dla dziecka... A na mnie działa rewelacyjnie - całą zimę nie chorowałam.

13. Vouklef Szeloo Vouklef Szeloo

U nas córka właśnie zachorowała. I przyznam, że trochę obawiam się, czy posyłać ją do przedszkolaka. Nie chcę, żeby ją bardziej rozłożyło i żeby inne dzieci pozarażała. Przydałoby się jednak szybko pozbyć infekcji.

14. Anna Król Anna Król

Są takie tabletki do ssania, ENGYSTOL - daję je mojemu dziecku zawsze jak coś się zbiera. To jest środek homeopatyczny, wkłada się pod język i ssie. W naszym przypadku to działa, bo choroba szybciej mija.

15. karolia karolia

ja ostatnio odkrylam bardzo dobry syropBronchopect junior. Zawiera on naturalne składniki, duzo witaminy c , a co najwazniejsze jest naturalny bez zbednych konserwantow! Uwazam, ze wszystko to co się podaje dziecku, należy robic swiadomie i wybierac to co naturalne stad moj wybor;)

16. Kasia Dobysz Kasia Dobysz

Ja tam żadnych tabletek czy syropów nie biorę. Tylko naturalne produkty. Super jest ten przepis na napar imbirowy: http://www.hellozdrowie.pl/blogi/jedz-sezonowo/napar-imbirowy Piję go od ponad tygodnia i super rozgrzewa po wieczornym spacerze z psem :-)

17. Kaśka Sadowska Kaśka Sadowska

stawianie baniek :)

18. Kylyna Kylyna

karoliau mojego dziecka w okresie jesienno – zimowym pomaga również syrop bronchopect. Oczywiście sa rozne domowe sposoby na wyeliminowanie pierwszych objawów kataru,kaszlu itp. ale mimo to bronchopect u nas jest sprawdzony i niezastapiony. najważniejsze jest to, ze nie zawiera konserwantow - co jest prawda. Z reszta niedowiarkom polecam przeczytac sklad ;) Wśród znajomych Mam, jak na razie bronchopect zbiera same pozytywne oceny wiec warto spróbować

19. Magda Garczyk Magda Garczyk

Syrop z cebuli i hartować by w przyszłości nie było problemów

20. Dorota Kowal Dorota Kowal

a używacie aspiratora na katarek? ja mam nosalka, jest całkiem spoko, mała nawet nie płacze za dużo przy używaniu, za to koleżanka ma jakiś inny i u niej jest wielki dramat. Jestem ciekawa, jak u Was?

HYDEPARK

1. dom w nowoczesnym stylu

Ostatnio: Ramona Zet .

2. Jak zaplanować swoje wesele?

Ostatnio: Lidia Mak .

3. Co aktualnie czytacie?

Ostatnio: Gosia Zabłocka .

4. Skąd wiadomo, że sklep w sieci jest dobry?

Ostatnio: Fresap .

5. Podłogi w salonie

Ostatnio: ania weiss .

Polecamy