Ile to mało, a ile dużo?

Tak mi przyszło do głowy, po obejrzeniu jakiegoś filmiku ze 'złotymi zasadami współpracy' wg Fashionelki ;) gdzie chwaliła się statystykami - ile to właściwie jest dużo wejść/użytkowników? Ona mówiła o, zdaje się, pół miliona wizyt miesięcznie :O i wiadomo, że trudno się z nią porównywać, dlatego zastanawiam się, bo naprawdę nie mam pojęcia, ile to jest mało, a ile dużo wizyt, czy unikalnych użytkowników. No dobra, wiem, że 100 UU to mało, a 100 tysięcy to dużo ;) ale ciekawa jestem, ile ich mają takie blogi jak Cajmel na przykład. Czy ktoś tu kiedyś zawracał sobie tym głowę? (bo ja np. na usprawiedliwienie mam fakt, że siedzę uziemiona z nogą w gipsie ;))

Odpowiedzi

1. Anonim Anonim

Hah, dobre pytanie ;) Jak dla mnie powyżej tysiąca na dzień to byłoby spełnione marzenie ;)

2. MrsVain MrsVain

dla mnie 10 000 UU miesięcznie to by było uuhuuu, baaardzo dużo,. U niektórych blogerek były statystyki w zakładce współpraca, np. tutaj http://julia-nessa.blogspot.com/p/advertisement.html . Myślę, że Julia ma bardzo dobre statystyki, a co do pozostałych tak jak wymieniłaś Cajmel to trudno stwierdzić :p

3. MrsVain MrsVain

Macademian pisze u siebie o 80tys UU i 600 tys wyswietlen miesiecznie, nieźle :D

4. viosna (Ewa) viosna (Ewa)

Też się nad tym kiedyś zastanawiałam. U mnie liczba ta waha się od 8000-11000 miesięcznie, w zależności od ilości postów w miesiącu, czyli tak średnio 300 odsłon dziennie, ale ja ani o odsłony ani o popularność nie zabiegam, więc chyba nie jestem żadnym wyznacznikiem...
    Ale bardzo jestem ciekawa jak to wygląda u Was, kto się podzieli?

5. Iza Le. Iza Le.

No dla mnie 10 tysi to by było dużo :D to chyba indywidualna sprawa, co kto myśli o tym ;) warto by było zapytać agencji reklamowej :D a Fashionelka mówiła chyba o 50 tysiącach, nie o 500 000 :)

6. Magdalena Warmińska Magdalena Warmińska

A no właśnie nie 50, tylko 500, właśnie weszłam na jej stronę i się upewniłam ;) Nieźle. Mówię o liczbie wizyt, bo wyświetleń oczywiście dużo więcej.

7. Magdalena Warmińska Magdalena Warmińska

(w sensie, odsłon)

8. Veronica Juliett Veronica Juliett

Nie wiem czy kojarzycie Monikę Kamińską z bloga Black Dresses. Ona mówiła ostatnio, że jej blog osiąga 38 000 UU miesięcznie. Poczytne i dobrze zarabiające blogi zaczynają się od 22 000 UU mnie więcej.

9. Veronica Juliett Veronica Juliett

Znaczy od 20 000 UU

10. MrsVain MrsVain

20 tys UU to już pokaźny wynik, z czego dla mnie nawet przekroczenie 10 tys UU to próg, o którym marzę ;)

11. Magdalena Warmińska Magdalena Warmińska

@Veronica Juliett: To już jest jakaś informacja ;) Ciekawe, czy dożyję do takich statystyk, haha. A tego bloga nie znałam i cieszę się, że poznałam, fajny!

12. Veronica Juliett Veronica Juliett

@Magdalena Warmińska: Monika prowadzi bloga typowo lifestylowego, chociaż powiem, że po blogu nie widać tego, że ma tak dobre statystyki, jest średnio 20 komentarzy pod postem. Świadczy to jedynie o tym, że jak już ktoś napisał większość czytelników to lurkersi czyli ludzie, którzy wyłącznie czytają tekst. A podobno 90% wszystkich czytelników w ogóle nie komentuje/lajkuje itp.

13. Paulina Młodzik Paulina Młodzik

Na mojego bloga wchodzi w ciągu dnia ok tysiąca osób - wiadomo, czasami są lepsze, czasami gorsze dni.

14. Ewelina Madejska Ewelina Madejska

u mnie w ostatnim miesiącu było 23 000, a na dzień wchodzi do 1000 a czasami 1300 : )

15. Magdalena Warmińska Magdalena Warmińska

ale mówicie o unikalnych użytkownikach, czy może wizytach albo odsłonach?

16. Veronica Juliett Veronica Juliett

Dziewczyny, mam nadzieję, że przy takich statystykach (oczywiście mówimy tu o statach z GA, a nie z bloggera) nie bierzecie barterów. Jeżeli tak to polecam przestać, inaczej żadna firma Wam pieniędzy za reklamę nie da, a powyżej 20 000 UU miesięcznie wypadałoby się już rozwinąć i zacząć zarabiać;)

17. MrsVain MrsVain

Sądzę, że już przy niższym progu można się cenić (że tak powiem :p) Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli :)

18. Veronica Juliett Veronica Juliett

@MrsVain: Zdecydowanie się zgadzam;) Ja przy moich statystykach mogłabym brać bartery, ale nie zamierzam tego robić, bo nie chcę zamykać sobie drogi do innych kampanii w przyszłości, kiedy zdobędę więcej czytelników (no bo która firma da blogerowi pieniądze jeżeli wie, że może mieć go za kilka ciuchów?). Wolę poczekać i rozwinąć bloga, żeby później móc robić fajne kampanie, a nie brać teraz bartery, bo "bierze się to co dają".

19. Anonim Anonim

Ja mam od 40 000 do nawet 90 000 wyświetleń miesięcznie (ogólnych, nie unikalnych). Ale czytałam gdzieś, że jak masz 20 000, to już jest naprawdę dobrze.

20. Małgosia Skowrońska Małgosia Skowrońska

Właśnie tak się nad tym dziś zastanawiałam.. miesięczne wyświetlenia mojego bloga to 160 000, 20 000 unikalnych użytkowników. No i właśnie, czy to dużo ?

NASZE BLOGI

1. Wątek przyklejony

Nowe posty

Ostatnio: dalenadaily .

2. Komentownie Blogów

Ostatnio: Dominika sens .

3. INSTAGRAM

Ostatnio: Dash ___ .

4. wzajemna obserwacja naszych blogów

Ostatnio: Paulina W.. .

5. Zaproszenia na nasze fanpage na Facebook'u

Ostatnio: Dash ___ .