Jak pozbyć się pryszczy?

Dziewczyny jeśli walczycie tak jak ja z pryszczami, piszcie tu jakie macie na nie sposoby???
http://guuuffy.blogspot.com/2013/10/jak-pozbyc-sie-pryszczy.html

Odpowiedzi

1. asiacze asiacze

Ja polecam krem Brevoxyl-do kupienia w aptece bez recepty :)

2. Natalia Kowalska Natalia Kowalska
  3. sylwiaam sylwiaam

A ja polecam udać się do dermatologa, który przepisze odpowiednie leki i kosmetyki. Sama długo się z tym borykałam, ale teraz widzę efekty :)

4. MeAndYou MeAndYou

codziennie myj żelem, od czasu do czasu nałóż maseczkę. Rób własne wyroby (cynamon drożdże) nakładaj na twarz klika minut, kilka razy w tygodniu. na noc maść przepisaną od dermatologa. Jeżeli używasz kosmetyków to to tylko antybakteryjne (korektor- polecam z Avon,fluid też antybakteryjny, a przede wszystkim najpierw jakiś krem antybakteryjny matujący) częste tonikowanie (tonik z alkoholem) ;)
    http://zdeterminowane.blogspot.com/

5. Marta Modenfer Marta Modenfer

@MeAndYou: Niestety toniki z alkoholem, szczególnie używane zbyt często, potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przesuszana skóra będzie produkować więcej sebum, bardziej się błyszczeć, to niestety takie błędne koło.

6. Anonim Anonim

mnie bardzo pomógł krem dla skóry wrażliwej z AA w takim biało-pomarańczowym kartoniku. Są trzy rodzaje: odżywczy, półtłusty i tłusty. Latem stosuję odżywczy, a zimą na dzień, na noc odżywczy. U mnie pomogło o dziwo dobre nawilżenie skóry i problem się rozwiązał. Wszystkie maści wysuszające i antybakteryjne oraz toniki z alkoholem tylko pogarszały problem.

7. Kamila Zdziebko Kamila Zdziebko

najlepiej iść do dermatologa i dopasować sobie odpowiednią kurację, ale mnie sie zdaję ze autorce watku raczej chodzi o bezrozumne promowanie bloga niż faktyczna pomoc

8. Kamila Zdziebko Kamila Zdziebko

najlepiej iść do dermatologa i dopasować sobie odpowiednią kurację, ale mnie sie zdaję ze autorce watku raczej chodzi o bezrozumne promowanie bloga niż faktyczna pomoc

9. MeAndYou MeAndYou

@Marta Modenfer: Tak oczywiście, zgadzam się z tym. :) Ale należy też przynajmniej dwa razy dziennie przemyć tonikiem z alkoholem. A tak to nadzwyczajny z Ziaji :)

10. Monika Majda Monika Majda

Niestety, jeżeli masz cerę ze skłonnościami do trądziku, to nie pozbędziesz się go tak szybko. Ja niestety też zaliczam się do tych osób:( musisz przede wszytskim uważać na dietę, na to co jesz. Wykluczone są wszelkiego rodzaju słone przekąski typu chipsy lub krakersy, a także czekolada i im podobne. Samymi żelami też nie zdziałasz cudów, możesz oczyścić skórę, ale nic więcej-nie zapobiegnie to powstawaniu pryszczy, bo żele te są zbyt delikatne. Ja obecnie chodzę do dermatologa (już trzeciego) i muszę powiedzieć, że dopiero teraz widać jakieś efekty, stosuję jeszcze tego rodzaju krem matujący http://www.superkoszyk.pl/product-pol-21778-LOREAL-Triple-Active-Krem-Matuj%C4%85co-Nawil%C5%BCajcy-50-ml-Anti-Shine.html, który wygładza cere, więc nie widać ich tak bardzo jak wcześniej. Minus jest taki, że mam przepisane leki sterydowe, wiec muszę je odstawiać co jakiś czas,a wtedy cera trochę się pogarsza

11. Asia Wange Asia Wange

Do dermatologa idź. Jak będzie dobry, to ci coś dobierze odpowiedniego do twojego problemu.

12. polajna polajna

Zdecydowanie skontaktować się z dermatologiem. Polecam też zmienić dietę jeśli spożywasz np. dużo słodyczy bądź fast foodów ( na mojej cerze się sprawdza ) Swego czasu używałam mydła "biały jeleń", co prawda pomógł mi ale niestety nie wpływa on rewelacyjnie na skórę, radziłabym też uważać na kosmetyki :) Pozdrawiam :*

13. Paula Look Paula Look

Mydlo siarkowe z Barwy ;)

14. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Najlepiej jest wybrać się do dermatologa.

15. Renata Kloc Renata Kloc

Jednak radzę zawsze sprawdzić u lekarza dermatologa bo są różne powody pryszczy.
    Pojęcie pryszcze jest poza tym dość enigmatyczne. Najczęściej dotyczy to trądziku. Trądzik dzieli się na różne okresy występowania. Może być u niemowlaka (potówki), u nastolatka (młodzieńczy), czy po pięćdziesiątce (różowaty). Jest też trądzik związany zatruciem organizmu (chlorowy), lub związany z zakażeniem gronkowcem. Najtrudniejszymi jest trądzik wywołany przez gronkowca czy różowaty. W pierwszym przypadku będzie to długie przyjmowanie silnych antybiotyków, nawet przez pół roku. Leczenie trądziku różowatego jest jednak trudne i raczej jest to zaleczenie objawów. Jest to choroba dziedziczna jak większość chorób skórnych. Więcej możecie się dowiedzieć na : http://wylecz.to/pl/choroby/dermatologia/tradzik-rozowaty.html

16. Brylantina Blog Brylantina Blog

Ja mam lepszy sposób... Nie wyciskaj pryszczy. Wyrzuć lustro z pokoju. Poprzez wyciskanie, pryszczy jest coraz wiecej, ponieważ zanieczyszczamy twarz takimi sposobami.

17. Kasia Marc Kasia Marc

To co mnie pomogło nazywa się Iqface - przy tym faktycznie skóra przeszła diametralną przemianę i wróciła do normalności. A w pewnym momencie cera faktycznie była brzydka, kiepska, słaba. Miałam pryszcze w fatalnym stadium, aż wstyd było się pokazać na ulicy. Na szczęście wszystko powróciło do normalności.

18. SSAAS MRSKA SSAAS MRSKA

Polecam to samo co przedmówczyni - widzę ile to dało mojej siostrze. Wróciły mi stare strachy... Ona wstydziła się chodzić do szkoły. Nie miała tych pryszczy dużo, ale zawsze były bardzo widoczne, nie do ukrycia. Iqface jej pomogło. Nie wiem dokładnie po jakim czasie, ale zmiany nadeszły.

19. Estera L-M Estera L-M

a ja uzywam effaclar duo + i widze u siebie mniej pryszczy, do tego żel do mycia twarzy ;)

20. lipowska lipowska

Po pierwsze to nie wolno pryszczy wyciskać. Po drugie trzeba zadbać o dietę. Po trzecie wybrać się do dermatologa. Jeżeli dieta i zdrowe odżywianie nie pomaga to udaj się do specjalisty. Nie oczekuj jednak jakichś cudów po paru wizytach. Czasami potrzeba sporo czasu żeby zwalczyć pryszcze. Nie jest to takie proste i szybkie. Im wcześniej pójdziesz do specjalisty tym lepiej dla Ciebie i twojej cery.