Jak przyspieszyć wzrost włosów?

W listopadzie tamtego roku obcięłam włosy, trochę poniżej ramion, od teg czasu urosły mi może z 2-3 cm. I mam do Was pytanie, znacie jakieś dobre sposoby, najlepiej "babcine" przepisy na przyspieszenie wzrostu włosów?

Odpowiedzi

1. modna mariola modna mariola

z własnego doświadczenia - najlepiej wyjechać w świat:) żartuję...stosowałaś olejowanie włosów, np. olejem kokosowym? poza tym napar z suszonych liści skrzypu i pokrzywy daje niezłe rezultaty. i jak zawsze potrzebna szczypta systematyczności:) pozdrawiam gorąco

2. Agnieszka Warcaba Agnieszka Warcaba

systematycznie stosowałam równego rodzaju maski z nafty kosmetycznej, by poprawić kondycję włosów. Dziękuję za porady :) na pewno spróbuję :D

3. Anonim Anonim

Seboradin i nafta na włosy pomaga od ręki:) mi włosy urosły nawet kilka cm :)

4. Monika Skalska Monika Skalska

Stosuję maseczkę z nafty kosmetycznej i żółtka, pomaga, włosy rosną szybciej. Dodaję też czasem olejek rycynowy. 2 łyżki nafty, 1 żółtko i łyżka olejku rycynowego.

5. Cząsteczka bez czegoś Cząsteczka bez czegoś

Ja nigdy nie próbowałam, ale podobno spektakularny efekt daje sok wyciśnięty z cebuli. Tylko niestety śmierdzi i przed wizytą u fryzjera lepiej tego nie robić. ;)

6. Iza Le. Iza Le.
  7. Natalia Kowalska Natalia Kowalska
  8. lama krystyna lama krystyna

Wiem, że może pomóc na porost włosów używanie naturalnych kosmetyków! Nie wiem, czy znasz produkty VIVIO. Są naprawdę godne polecenia. Mają tam super olej arganowy, który doskonale nawilża włosy. Warto spróbować moim zdaniem.

9. Aga Zamer Aga Zamer

kiedyś w necie natknęłam się na jaką taką profesjonalną stronę na temat wypadania włosów, ale nie pamiętam jak ona się nazywa, było tam kilka preparatów, poszukajcie coś na pewno znajdziecie

10. polandi polandi

Olejek Andrea jest świetny. Dolewasz trochę do butelki z szamponem i normalnie myjesz nim włosy. Można też dodawać kilka kropli do masek albo wcierek.

11. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Te wszystkie metody to pic na wodę. Włosy rosną w normalnym tempie i już. nigdy nie udało mi się tego przyspieszyć.

12. Hania Tor Hania Tor

Nie ma metody. Trzeba czekać aż same urosną

13. Patrycja Pol Patrycja Pol

No i jeszcze picie drożdży rozpuszczonych w wodzie pomaga. Nie pamiętam tylko proporcji.

14. Ada Zet Ada Zet

Ja bym Ci mogła polecić stosowanie wcierki z kozieradki. Naturalna i tania ;) W moim przypadku włosy urosły o 1 cm więcej na miesiąc oraz mniej się przetłuszczały. Jedyny minus to zapach tej wcierki (przy dłuższym stosowaniu).
    Wpis: http://crowded-dreams.blogspot.com/2016/04/74-diy-dla-wosow-wcierka-z-kozieradki.html

15. kasia1992 kasia1992

PŁUKANKA Z KAWY
    Zalewam 2-3 łyżki mielonej kawy wrzątkiem i po wystygnięciu płuczę w takiej miksturze włosy, zanurzając także całą głowę. Ilość wody zależy od długości Waszych włosów. Ważne, aby nie było jej za mało. Kawa znacznie pobudza krążenie przy skórze głowy i dzięki temu włosy szybciej rosną. Poza tym taka płukanka działa nabłyszczająco.
    MASAŻ SKÓRY GŁOWY
    Jeśli macie Tangle Teezer-a to możecie sobie nim zrobić porządny masaż głowy. Dzięki takiemu "podrapywaniu" również pobudzamy krążenie i nasze włosy rosną szybciej. Masaż możecie wykonać także palcami. Bardzo wskazane jest ugniatanie skóry głowy i masowanie okrężnymi ruchami. Ja taki masaż wykonuję przy każdym czesaniu czyli rano i wieczorem.

16. Agnieszka Kaczkowska Agnieszka Kaczkowska

Pomoże na pewno olejowanie włosów plus jakieś wcierki (radical, seboradin itp). Mi po takiej pielęgnacji przyrasta około 1,5 cm na miesiąc.

17. Pysiak Pysiak

Gdzieś czytałam, że nie da się przyspieszyć porostu włosów w naturalny sposób bez wchodzenia w naszą hormonalną gospodarkę. Po prostu nie da się przeprogramować naszego organizmu. Są niby jakieś sposoby ale ponoć dają one bardzo minimalne efekty i praktycznie nie zauważalne.

18. Kasia Bartkowiak Kasia Bartkowiak

Ja wam powiem ,ze chcialam uzywac skrzypokrzywy ,ale piłam nie dość długo . Zwyczajnie nie miałam na to czasu. Później suplementy i jakos nie daly rezultatów. Teraz chce zacząć uzywac jantaru wcierki na ich porost, ale postanowiłam zrezygnować i chce zacząć dbać o te moje włosy. Juz nie chodzi mi o dlugosc ,ale zeby były zdrowe. A mam dość sredniej dlugosci.

19. lipowska lipowska

Też próbowałam masę sposobów na porost włosów. Po drodze przeczytałam masę artykułów o tym i z naukowego punktu widzenia przyspieszenie porostu włosów jest praktycznie nie możliwe tak jak napisał to Pysiak. Moim zdaniem warto zadbać o to żeby włosy były zdrowe, nie łamały się i nie wypadały niż o ich porost gdyż nic nie wskóracie.

20. Paulina Krawczyk Paulina Krawczyk

Te wszystkie środki to tylko nabijanie kasy producentom tabletek i preparatów - włosy muszą same urosnąć.